Jakie pojęcia znać tworząc stronę internetową

Jeśli planujesz stworzyć swoją pierwszą stronę internetową, możesz czuć się przytłoczony ilością pojęć, które trzeba znać. Aby ułatwić Ci proces tworzenia strony, przedstawiamy najważniejsze pojęcia, które powinieneś znać.

Responsywność

Responsywność to zdolność strony do automatycznego dopasowywania się do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana. Oznacza to, że strona będzie wyglądać dobrze zarówno na komputerze, jak i na telefonie komórkowym.

Optymalizacja SEO

Optymalizacja SEO to działania mające na celu poprawienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Dzięki odpowiedniej optymalizacji, Twoja strona będzie wyżej w wynikach wyszukiwania, co przełoży się na więcej odwiedzin i potencjalnie więcej klientów.

Szybkość ładowania

Szybkość ładowania strony to kolejny ważny czynnik, który wpływa na pozycję w wynikach wyszukiwania i zadowolenie użytkowników. Im szybciej strona się ładuje, tym lepiej dla Twojego biznesu.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo strony jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli planujesz przetwarzać dane osobowe lub płatności online. Upewnij się, że Twoja strona jest zabezpieczona przed atakami hakerskimi i spełnia wszystkie wymagania dotyczące ochrony danych osobowych.

Serwer FTP

Serwer FTP (File Transfer Protocol) to rodzaj serwera, który pozwala na przesyłanie plików między komputerem a serwerem. Jest to niezbędne, jeśli chcesz załadować pliki na swoją stronę.

Domena

Domena to unikalna nazwa, która identyfikuje Twoją stronę w Internecie. Przykładem domeny jest „www.twoja-strona.pl”

System CMS

CMS (ang. Content Management System) to system zarządzania treścią, który pozwala na łatwe tworzenie, edycję i zarządzanie treścią na stronie internetowej bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. Oznacza to, że nie trzeba być programistą, aby móc stworzyć lub zmodyfikować treść na swojej stronie. Dzięki CMS, możliwe jest dodawanie nowych podstron, zdjęć czy artykułów, bez konieczności ingerencji w kod strony. System CMS WordPress jest przykładem popularnego systemu CMS.

WordPress

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) na świecie, używany do tworzenia stron internetowych i blogów.

WooCommerce

WooCommerce to plugin dla WordPress, który pozwala na łatwe tworzenie sklepu internetowego.

Typy formatów grafik

Istnieje wiele różnych formatów graficznych, takich jak wektory i grafiki rastrowe. Wektory są plikami, które składają się z linii i kształtów, co pozwala na skalowanie bez utraty jakości. Natomiast grafiki rastrowe to pliki, które składają się z pikseli, co oznacza, że jakość może się pogorszyć podczas skalowania.

Optymalizacja strony

Optymalizacja strony to proces, który ma na celu poprawienie jej wydajności i szybkości ładowania. Może to obejmować działania takie jak kompresja obrazów, minifikacja kodu czy usunięcie niepotrzebnych wtyczek.

Wtyczki WordPress

Wtyczki WordPress to dodatki, które pozwalają na rozszerzenie funkcjonalności strony. Dostępne są różne rodzaje wtyczek, od tych odpowiedzialnych za optymalizację SEO, po te umożliwiające dodanie formularza kontaktowego czy integrację z serwisami społecznościowymi.

Skorzystaj z naszej oferty

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja strona będzie spełniać wszystkie te kryteria i zostanie stworzona przez profesjonalistów, skontaktuj się z nami. Jako firma Budujemy Internet, specjalizujemy się w tworzeniu stron internetowych i sklepów online, z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, masz pewność, że otrzymasz stronę spełniającą wszystkie Twoje wymagania. Skontaktuj się z nami i pozwól nam pomóc Ci stworzyć stronę marzeń.

Zobacz naszą ofertę stron internetowych

Strony internetowe

Zobacz więcej

WooCommerce

Proces tworzenia sklepu online na WooCommerce

Dyrektywa omnibus

Dyrektywa Omnibus – Czy powinieneś ją stosować w swoim sklepie internetowym?